Logowanie: Bankowość internetowa

Otrzymaliśmy nominację do nagrody "MAECENAS SILESIAE"

12 kwietnia 2012r. w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny, odbyła się uroczysta Gala Przyjaciół Zespołu „Śląsk”. 120 przedstawicieli firm i instytucji ze Śląska i całej Polski przyjechało do Koszęcina na uroczystość wręczenia nominacji do nagrody przyznawanej przez Zespół - „Maecenas Silesiae”. Gościem specjalnym Gali był Marszałek Województwa Śląskiego, Adam Matusiewicz.

Nagroda „Maecenas Silesiae” jest przyznawana od 2006 r. i jest formą corocznego wyróżnienia i uhonorowania osób, instytucji i firm, które poprzez swoją działalność mecenacką i sponsoringową przyczyniły się w znaczący sposób do rozwoju artystycznego, wzmocnienia pozycji i promocji Zespołu w kraju i świecie, zdobywania nowych rynków zagranicznych oraz promocji medialnej.
W tym roku po raz pierwszy wręczenie nagrody poprzedzają uroczyste nominacje. Po raz pierwszy także zorganizowano spotkanie śląskich mecenasów kultury podczas Gali Przyjaciół Zespołu „Śląsk”. Wśród tegorocznych nominowanych znalazł się m.in. Bank Spółdzielczy w Koszęcinie. Nominację do nagrody odebrała Prezes BS Jadwiga Franek.
Pozostali nominowani to:
- Polskie Radio Katowice
- Polska Dziennik Zachodni
- INVADO Sp. z.o.o.
- Zakład Zielarski KAWON z Gostynia
- Fabryka Taśm Transporterowych z Wolbromia
- Gregor Mój

Spośród nominowanych do nagrody kapituła wyłoni laureata, który otrzyma statuetkę „Maecenas Silesiae” wraz z certyfikatem. Statuetka z brązu - ,,Para tancerzy" – to rzeźba autorstwa Zygmunta Brachmańskiego. Uroczyste wręczenie wyróżnienia odbędzie się podczas tegorocznej inauguracji jubileuszowego, 60 sezonu artystycznego Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Źródło: www.zespolslask.pl