Logowanie: Bankowość internetowa

Aktualności

2019-07-26 Program Rodzina 500+ / Dobry Start 300+

Bank Spółdzielczy w Koszęcinie umożliwia złożenie Wniosku o wypłatę świadczenia „Rodzina 500+” i „Dobry Start 300+” online w usłudze bankowości internetowej eKontoBS.

Odpowiedni formularz jest dostępny w bankowości internetowej  (https://ebank.bskoszecin.pl/), po zalogowaniu należy wybrać zakładkę Wnioski z prawej strony ekranu. 

Za złożenie Wniosku za pośrednictwem Banku nie pobierana jest żadna opłata, ani nie trzeba instalować żadnego dodatkowego oprogramowania.

Bank nie dokonuje weryfikacji formalnej i merytorycznej danych podanych we Wniosku i załączników oraz nie posiada informacji dotyczących dalszej obsługi Wniosku (Wniosek po wysłaniu obsługiwany jest przez wybrany Organ prowadzący w Gminie).

Po dostarczeniu wszystkich danych do systemu informatycznego Emp@tia, Bank bezpowrotnie usuwa wszystkie podane we Wniosku informacje.

Rola Banku Spółdzielczego w Koszęcinie w tym procesie polega na udostępnieniu i wysłaniu Wniosku poprzez usługę eKontoBS do Organu prowadzącego w Gminie. Na wskazany we Wniosku adres e-mail otrzymuje się od systemu Emp@tia, Urzędowe Potwierdzenie Odbioru (UPO) swojego Wniosku.

Organ prowadzący w Gminie, np. GOPS: po pozytywnym rozpatrzeniu Wniosku, tj. po przyznaniu świadczenia w drodze decyzji administracyjnej będzie wypłacać świadczenia w ramach programów  „Rodzina 500+” i „Dobry Start 300+”.

2019-05-17 Uwaga na fałszywe strony udające pośredników szybkich płatności!

Szanowni Klienci

Ostrzegamy przed fałszywymi stronami udającymi pośredników szybkich płatności. Na atak narażeni są użytkownicy bankowości internetowej i mobilnej robiący zakupy przez internet.

Przestępcy podszywają się pod serwisy oferujące szybkie przelewy (np. Dotpay, PayU, czy Przelewy24). Podstawione strony przestępców wyłudzają loginy i hasła do bankowości internetowej oraz kody autoryzacyjne zatwierdzające przelewy.

2019-04-23 Zmiany dotyczące autoryzacji przelewów

Szanowni Klienci,
Zarząd Banku Spółdzielczego w Koszęcinie informuje, że zgodnie z ustawą z dnia
10 maja 2018r. o zmianie ustawy o usługach płatniczych oraz niektórych innych ustaw, zmienia się sposób autoryzacji przelewów w bankowości internetowej – od dnia 05 maja 2019r. listy papierowe kodów jednorazowych zostaną zablokowane.
Użytkowników korzystających  w chwili obecnej z jednorazowych kodów autoryzacyjnych (listy papierowe), prosimy, aby do dnia 02 maja 2019r. dokonali zmian w sposobie autoryzacji przelewów. Zmian, należy dokonać osobiście w dowolnej placówce Banku Spółdzielczego w Koszęcinie (warunkiem jest posiadanie dowolnego urządzenia mobilnego np. telefon komórkowy, tablet z numerem telefonu). Wnioski dostępne są na stronie internetowej www.bskoszecin.com.pl oraz w Placówkach Banku Spółdzielczego
w Koszęcinie.

2019-03-15 Informacje dla dostawców usług (TPP)

Jeśli jesteś certyfikowanym zewnętrznym dostawcą usług (TPP) lub złożyłeś wniosek w KNF o wydanie zezwolenia na świadczenie usług wynikających z dyrektywy PSD2 (AIS, PIS lub CAF), przygotowaliśmy dla Ciebie specjalny interfejs dostępowy (API). Wszystkie niezbędne informacje, dokumentacja API oraz środowisko testowe znajdują się na naszym portalu dla dewelopera TUTAJ.

2019-03-12 Polska Bezgotówkowa - terminale płatnicze za 0 zł przez 12 miesięcy.

Szanowni Klienci,

Bank Spółdzielczy w Koszęcinie współpracuje z firmą Elavon wiodącym na rynku operatoramem oferującym terminale płatnicze. Więcej informacji TUTAJ.

Poniżej opis programu ,,Polska Bezgotówkowa'':

Program Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego ,,Polska Bezgotówkowa'' to wspólna inicjatywa uczestników rynku usług płatniczych w Polsce: wydawców kart, agentów rozliczeniowych oraz organizacji Visa i Mastercard przy udziale Związku Banków Polskich i Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Uczestnikami Programu są wydawcy kart płatniczych, agenci rozliczeniowi oraz organizacje płatnicze.

Celem Programu jest zniesienie kosztów dla przedsiębiorców w zakresie instalacji terminala płatniczego oraz kosztów jego użytkowania przez pierwsze 12 miesięcy od momentu zainstalowania.

 

2018-12-04 Zmiany w regulaminach obowiązujące od 20 grudnia 2018r.dla klientów instytucjonalnych.

 

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, iż z dniem 20 grudnia 2018 r. wchodzi w życie pakiet zmian w ustawie o usługach płatniczych. W związku z tym, dostosowaliśmy obowiązujące regulaminy wewnętrzne do nowego porządku prawnego, a ponadto dodaliśmy zapisy uszczegółowiające część pojęć oraz obowiązki w większości leżące po stronie Banku, w mniejszym stopniu po stronie Klienta. Wprowadziliśmy także kilka zmian w funkcjonowaniu poszczególnych produktów rachunkowych.

2018-12-04 Zmiany w regulaminach obowiązujące od 20 grudnia 2018r. dla osób fizycznych.

 

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, iż z dniem 20 grudnia 2018 r. wchodzi w życie pakiet zmian w ustawie o usługach płatniczych. W związku z tym, dostosowaliśmy obowiązujące regulaminy wewnętrzne do nowego porządku prawnego, a ponadto dodaliśmy zapisy uszczegółowiające część pojęć oraz obowiązki w większości leżące po stronie Banku, w mniejszym stopniu po stronie Klienta. Wprowadziliśmy także kilka zmian w funkcjonowaniu poszczególnych produktów rachunkowych.

2018-10-04 GOOGLE PAY - PŁATNOŚCI MOBILNE

Google Pay to szybki i prosty sposób płacenia telefonem z systemem Android. Aplikacja ta bezpiecznie przechowuje Twoje dane i umożliwia płacenie za pomocą telefonu w sklepach stacjonarnych posiadających terminale płatnicze akceptujące płatności zbliżeniowe oraz w aplikacjach i na stronach internetowych wspierających płatności Google Pay.ggg

2018-10-01 NOWE BANKOMATY Z FUNKCJĄ WPŁATOMATU

 

Szanowni Klienci

informujemy, że w poniższych placówkach:

 

Centrala Bank Spółdzielczy w Koszęcinie przy ul. Sienkiewicza 1 w Koszęcinie

 

oraz

 

Punkt Obsługi Klienta w Herbach przy ul. Lublinieckiej 68 w Herbach

 


działają bankomaty z funkcją wpłatomatu. Od teraz można wpłacać pieniądze na swój rachunek prowadzonym w Banku Spółdzielczym w Koszęcinie za pomocą wpłatomatu 24h na dobę przez 7 dni w tygodniu.


Serdecznie zapraszamy do korzystania z nowej usługi.

2018-06-27 Split Payment – Mechanizm Podzielonej Płatności ( MPP )

 

Informujemy, że Bank Spółdzielczy w Koszęcinie założył rachunek VAT
dla wszystkich klientów posiadających co najmniej jeden rachunek rozliczeniowy
w PLN.

 

Numer NRB rachunku VAT dostępny jest w systemie Bankowości Internetowej
oraz w placówkach Banku.

2018-02-06 PayByNet

 

PayByNet to niezawodny i prosty w użyciu system płatności online.

Kupujesz w Internecie? Chcesz jak najszybciej otrzymać zamówiony towar? Wykorzystaj bezpieczne płatności internetowe PayByNet.

2017-09-14 ROZPORZĄDZENIE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2015/847 Z DNIA 20 MAJA 2015 W SPRAWIE INFORMACJI TOWARZYSZĄCYCH TRANSFEROM ŚRODKÓW PIENIĘŻNYCH

Szanowni Klienci

Bank Spółdzielczy w Koszęcinie informuje, że zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2015/847 z dnia 20 maja 2015 roku, w sprawie informacji towarzyszących transferom środków pieniężnych i uchylenia rozporządzenia (WE) nr 1

2017-02-23 UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE W RAMACH PRZELEWÓW ELEKTRONICZNYCH URUCHOMIONA ZOSTAŁA MOŻLIWOŚĆ DOKONYWANIA SZYBKICH PRZELEWÓW TYPU SORBNET.

 

Szanowni    Klienci.

Uprzejmie informujemy, że  w ramach przelewów elektronicznych  uruchomiona została możliwość dokonywania szybkich przelewów typu Sorbnet    ( za wyjątkiem przelewów do ZUS i Urząd Skarbowy).

Zlecenie umożliwia przekazywanie środków na rachunek odbiorcy w innym banku nawet do 1 godziny.  Za zlecenia SORBNET  pobierana jest dodatkowa opłata. 

2017-02-02 INFORMACJA DOTYCZĄCA POZASĄDOWEGO ROZWIĄZYWANIA SPORÓW KONSUMENCKICH.

 

Uprzejmie informujemy, że 10.01.2017r. zmieniły się przepisy dotyczące rozwiązywania sporów bez udziału sądu, które reguluje Ustawa o pozasądowym rozwiązywaniu sporów konsumenckich.

2016-08-03 INFORMACJA DLA KLIENTÓW – DYSPOZYCJA NA WYPADEK ŚMIERCI – ART.56 PRAWA BANKOWEGO

Informujemy, że zgodnie z art. 56 ustawy Prawo bankowe Posiadacz rachunku bankowego będący osobą fizyczną może w formie pisemnej wydać  Dyspozycję wkładem na wypadek śmierci.

2016-07-01 WYGODNY KREDYT - PRZEDŁUŻENIE PROMOCJI

Uprzejmnie informujemy, że promocja kredytu gotówkowego "Wygdony kredyt" zostaje przedłużona do odwołania.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z oferty kredytowej.

2016-04-01 WYRÓŻNIENIE DLA NASZEGO BANKU

Za dynamiczny rozwój sprzedaży produktów ubezpieczeniowych Concordia AGRO w roku 2015 nasz Bank otrzymał wyróżnienie od Concordia Ubezpieczenia.

2016-03-18 ROZPOCZĄŁ SIĘ WIOSENNY SEZON UBEZPIECZEŃ UPRAW

 

Uprzejmie informujemy, że z dniem 15 marca br. Concordia Ubezpieczenia otwiera wiosenny sezon ubezpieczania upraw rolnych, który potrwa do końca czerwca br., w odniesieniu do roślin rolniczych oraz do końca maja, w przypadku owoców i warzyw.
W tym roku uprawy ubezpieczane będą po nowemu, tj. z dofinansowaniem budżetu państwa, sięgającym aż 65 proc. Z dopłat do składek skorzystają również duże przedsiębiorstwa rolne. Wszystko za sprawą znowelizowanej Ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich.

2015-07-02 ROBIĄC ZAKUPY MOŻESZ WYPŁACAĆ GOTÓWKĘ

Płać kartą MasterCard lub Maestro i wypłacaj do 300 zł podczas codziennych zakupów. Szybko, wygodnie i po drodze!

Więcej informacji znajdą Państwo w poniższej ulotce informacyjnej.

2015-04-02 BANK SPÓŁDZIELCZY TO NIE SKOK

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z informacją "Bank Spółdzielczy to nie SKOK" przygotowaną przez Krajowy Związek Banków Spółdzielczych, która została zamieszczona na stronie: 

http://www.kzbs.pl/bank-spoldzielczy-to-nie-skok-8211-kzbs-informuje-w-zwiazku-z-obecna-sytuacja-w-sektorze-skok-2297.html

 

2015-01-05 KOMUNIKAT DOTYCZĄCY ZMIAN W PŁATNOŚCIACH KARTĄ PRZEZ INTERNET

Szanowni Państwo

 

Uprzejmie informujemy, że  od 1 lutego 2015 r. Bank Spółdzielczy w Koszęcinie wprowadza zmiany dotyczące funkcjonowania kart debetowych, kart debetowych business w następującym zakresie:

1)   wprowadzenia zabezpieczenia 3D Secure, czyli sposobie potwierdzania transakcji internetowych, polegający na podaniu przez Posiadacza rachunku/Użytkownika karty Hasła 3D Secure (Visa – pod nazwą Verified by Visa;) otrzymanego na zdefiniowany w Banku numer telefonu komórkowego, który stanowi dodatkowe zabezpieczenie transakcji dokonywanych w Internecie u akceptantów oferujących korzystanie z tego typu zabezpieczenia;

2)   dodania limitu dla transakcji internetowych, który na dzień 1.02.2015r. będzie wyzerowany. W celu odblokowania płatności w Internecie, Posiadacz rachunku zobowiązany jest ustalić wysokość limitu transakcji internetowych dla wszystkich kart wydanych do rachunku bankowego za pośrednictwem Infolinii Banku lub bezpośrednio w placówce Banku oraz każdy Użytkownik karty powinien aktywować zabezpieczenie 3D Secure w portalu kartowym (www.kartosfera.pl).

 

 Jednocześnie informujemy, że w celu aktywowania zabezpieczenia 3D Secure niezbędne jest zdefiniowanie w placówce Banku  aktualnego numeru telefonu komórkowego, na który będą wysyłane Hasła 3D Secure do autoryzacji transakcji internetowych dokonanych kartą oraz hasła do pierwszego zalogowania się celem aktywowania tego zabezpieczenia na portalu kartowym. W celu zarejestrowania się w portalu kartowym, należy:

1)      wejść na stronę internetową portalu kartowego www.kartosfera.pl;

2)      podać numer PESEL – dla rezydentów

3)      wpisać otrzymane na numer telefonu komórkowego hasło do pierwszego zalogowania się w portalu kartowym.

Portal kartowy będzie dostępny dla Państwa od 1 lutego 2015r. i za jego pośrednictwem będą Państwo mogli dokonać następujących czynności:

- aktywować  zabezpieczenie 3D Secure,

- zmieniać kod PIN,

- zastrzegać kartę.

O dodaniu kolejnych funkcjonalności w portalu będziemy Państwa informować na bieżąco.

 

Wierzymy, że proponowane zmiany przyczynią się do wzrostu Państwa zadowolenia z naszych usług. W razie jakichkolwiek pytań chętnie pomogą pracownicy Banku lub konsultanci Infolinii Banku BPS SA pod numerem 801 321 456 lub 86 215 50 00   86 215 50 00.


REGULAMIN KART DEBETOWYCH W BANKU SPÓŁDZIELCZYM W KOSZĘCINIE DOSTĘPNY W DZIALE - KARTY PŁATNICZE

 

 

 

2013-05-30 Gwarancje DE MINIMIS (PLD)

Uprzejmie informujemy, że nasz Bank na podstawie zawartej umowy o współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) w zakresie Portfelowej Linii Gwarancyjnej de minimis (PLD) ma możliwość zaoferowania mikro, małym i średnim przedsiębiorcom kredytów z gwarancją BGK.                 

                           

2014-11-24 PREZES BANKU JADWIGA FRANEK ZASŁUŻONĄ DLA GMINY KOSZĘCIN

Podczas ostatniej Sesji Rady Gminy Koszęcin dnia 11 listopada 2014r. Rada Gminy Koszęcin przyznanała tytuł Zasłużony dla Gminy Koszęcin Prezes Banku Spółdzielczego w Koszęcinie Jadwidze Franek. Uchwała została przegłosowana jednogłośnie, a tytuł wręczony został przez Wójta Gminy Koszęcin Grzegorza Ziaja oraz Przewodniczący Rady Gminy Koszęcin Michała Anioł.

Zapraszamy do zapoznania się artykułem zamieszczonym na stronach Gminy Koszęcin

http://www.koszecin.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=836:zasuona-dla-gminy-koszcin&catid=35:aktualnoci
 

2014-02-13 Nowy produkt dla rolników - karta debetowa VISA BUSINESS

Szanowni Klienci

Uprzejmie informujemy, że posiadamy w swojej ofercie nowy produkt dla rolników - Kartę debetową VISA Business
Karta VISA Business Debetowa to nowoczesny, bezpieczny i uniwersalny środek płatniczy, zapewniający stały i szybki dostęp do pieniędzy.

 

2014-02-13 Polecamy nowy produkt - kartę zbliżeniową MASTERCARD

Szanowni Klienci

Uprzejmie informujemy, że posiadamy w swojej ofercie nowy produkt dla osób fizycznych - Kartę zbliżeniową MasterCard

Karta MasterCard PayPass to połączenie karty debetowej z funkcjonalnością płatności zbliżeniowych. Przeznaczona jest dla osób, które cenią stały dostęp do swoich pieniędzy, ale nie lubią nosić gotówki, żeby płacić za codzienne, drobne zakupy.

2014-01-27 Zastrzeganie kart płatniczych

Szanowni Klienci – Posiadacze kart
Od stycznia br. kartę można również  zastrzec pod ogólnopolskim numerem telefonu

828   828   828

Po podaniu nazwy Banku – wydawcy karty – system automatycznie zestawia połączenie z właściwym konsultantem, który dokonuje zastrzeżenia karty.
W przypadku kart wydanych przez Nasz Bank następuje przekierowanie połączeń bezpośrednio pod numer infolinii Banku BPS SA.

2013-10-01 SMS zamiast papierowej listy haseł

Od dnia 16.09.2013r.  dla klientów posiadających bankowość internetową eKonto BS w celu zatwierdzana wszelkich dyspozycji wprowadzono udogodnienie poprzez możliwość otrzymywania haseł jednorazowych SMS-em na podany numer telefonu zamiast papierowej listy.

W celu uruchomienia usługi prosimy o wypełnienie poniższego załącznika – Dyspozycji  i przekazanie do jednostki Banku, lub osobiste zgłoszenie się w jednostce Banku.

Druk dyspozycji dostępny w zakładce - Dokumenty do pobrania

2013-08-14 Nowość - usługa SMS

Uprzejmie informujemy, że od dnia 16 września 2013r. wprowadzamy nową usługę SMS, dzięki której zyskasz łatwy i szybki dostęp do swoich finansów za pośrednictwem wiadomości SMS.
Usługa umożliwia szybką komunikację Klienta z Bankiem poprzez otrzymanie na telefon komórkowy informacji o:

  • saldzie na początek dnia
  • zmianie salda rachunku
  • otrzymaniu wpłaty
  • wystąpieniu niedozwolonego debetu

Usługa zostanie uruchomiona po złożeniu wniosku.
Za korzystanie z usługi Bank będzie pobierał prowizję zgodnie z obowiązującą "Taryfą opłat i prowizji bankowych w Banku Spółdzielczym w Koszęcinie"

Zapraszamy do korzystania z nowej usługi.

2013-09-09 Przenoszenie rachunku

Łatwo, wygodnie, szybko pomożemy w przeniesieniu rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego z innego Banku do Banku Spółdzielczego w Koszęcinie

Korzystając z wejścia w życie Rekomendacji ZBP dotyczących dobrych praktyk w zakresie przenoszenia rachunków oszczędnościowo – rozliczeniowych, przygotowaliśmy rozwiązania, które pozwolą przenieść rachunek,  a my dopełnimy za Państwa formalności związanych z zamknięciem starego rachunku, przelaniem zgromadzonych środków na nowy rachunek. Przeniesiemy również zlecenia stałe i polecenia zapłaty oraz poinformujemy o nowym numerze rachunku wskazane przez Państwa podmioty, np. pracodawców czy ZUS.
 Przeniesienie rachunku oznacza:
  • podpisanie z nowym bankiem umowy rachunku i otwarciem w nim rachunku (o ile dotychczas Klient takiego nie prowadził),
  • zwrócenie się osobiście lub za pośrednictwem nowego banku do dotychczasowego banku o przeniesienie rachunku wraz ze wskazanymi usługami płatniczymi oraz opcjonalnie przeniesienie salda na rachunek w nowym banku i ewentualnie
  • wypowiedzenie w dotychczasowym banku umowy rachunku, skutkujące zamknięciem tego rachunku.

Więcej o zasadach przenoszenia rachunków można przeczytać w Przewodniku dla klienta ZBP.

Do pobrania:

  • Przewodnik dla klienta
  • Wniosek o przeniesienie rachunku bankowego
  • Pełnomocnictwo dla Banku
2013-08-14 Aktualna sieć bezprowizyjnych bankomatów

Uprzejmie informujemy, że lista bezprowizyjnych bankomatów dostępnych dla klientów Banku powiększyła się o dodatkowe bankomaty z sieci Planet cash4you.
Sieć obejmuje 474 bankomaty z czego:
 ►   375 bankomatów poza oddziałowych w tym:
            155 w marketach Biedronka
            135 w marketach Carrefour
             85 to byłe lokalizacje poza oddziałowe Banku BGŻ
►    99 bankomatów w oddziałach Banku Credit Agricole

Aktualna lista bankomatów, w których klienci mogą wypłacić gotówkę bez pobierania prowizji obejmuje: bankomaty Zrzeszenia Banku BPS, SGB, BGŻ SA oraz Planet cash4you.
(dostępna na stronie internetowej www.bankbps.pl)

W związku z procesem przełączenia bankomatów Kredyt Banku SA do sieci BZ WBK SA informujemy, że operacje w tych bankomatach dla Klientów Grupy BPS przestają być bezprowizyjne.

 

 

« 1 2 3 4 5 6 7 8 »